Open/Close Menu
وب سایت رسمی دکتر منوچهر امامی متخصص جراحی زیبایی صورت،جراحی شکم،جراحی و پروتز سینه،جراحی پستان،جراحی بیماری های گوارشی،کوچک و بزرگ کردن سینه مردان و زنان و بسیاری دیگر
جستجو
جراحی پستان , جراحی زیبایی سینه, جراحی سینه, زیبایی سینه جراحی زیبایی، جراحی پلاستیک، تناسب اندام، جراحی زیبایی بینی، لیزر لیپوفیز، جراحی زیبایی شکم، جراحی زیبایی سینه، جراحی زیبایی مردان، پروتز سینه,جراحی زیبایی, جراحی, زیبایی, متخصص جراحی, دکتر جراحی زیبایی, دکتر جراحی, عمل زیبایی, جراحی بینی, پروتز, پستان, جراحی پستان , جراحی زیبایی سینه, جراحی سینه, زیبایی سینه,جراحی سینه,جراحی پستان,بزرگ کردن سینه,صورت,جراحی صورت,جراحی پلاستیک, کوچک کردن سینه,بالا کشیدن,سینه,پروتز سینه
آیا دراز و نشست شکم شما را صاف و کشیده نکرده است؟ اگر گوشت شل و آویزانی دارید یا پوست زیادی در شکم شما وجود دارد که به رژیم و ورزش جواب نمی‌دهد، ممکن است نیاز به عمل زیبایی شکم داشته باشید که پزشکان به آن “ابدامینوپلاستی” می‌گویند.
این جراحی، با برداشتن چربی و پوست اضافی، شکم را صاف می‌کند و عضلات دیوارۀ شکم را سفت می‌کند.
این عمل مانند لیپوساکشن نیست. با این حال، ممکن است شما بخواهید به همراه صاف کردن شکم، لیپوساکشن هم داشته باشید.
این یک جراحی بزرگ است. بنابراین، اگر در نظر دارید این کار را انجام دهید، باید قبل از هر چیز حقایقی را در مورد آن بدانید و سپس تصمیم قطعی خود را بگیرید.

افراد مناسب برای جراحی زیبایی شکم

جراحی زیبایی شکم برای زنان و مردانی که از سلامت خوبی برخوردارند مناسب است.
زنانی که چند بار باردار شده‌اند ممکن است این جراحی را برای سفت کردن عضلات شکم و کاهش پوست مفید ببینند.
جراحی زیبایی شکم گزینه‌ای برای مردان و زنان چاقی است که هنوز اندوختۀ چربی زیادی دارند یا پوست اطراف شکم آنها شل است.
افرادی که نباید جراحی زیبایی شکم انجام دهند
اگر زنی هستید که قصد بارداری دارد تا زمانی که زایمان نکرده‌اید نباید جراحی زیبایی شکم انجام دهید. در طی عمل، عضلات عمودی سفت می‌شوند و بارداری‌های بعدی این عضلات را از هم جدا می‌کند.
آیا تصمیم دارید وزن زیادی را کاهش دهید؟ پس این جراحی برای شما هم مناسب نیست. جراحی زیبایی شکم باید به عنوان آخرین راه حل، بعد از امتحان کردن همۀ گزینه‌ها، باشد. نباید به عنوان راهی برای کم کردن وزن در نظر گرفته شود.
شما بعد از جراحی زیبایی شکم باید احتمال اسکار یا جای زخم را باید در نظر بگیرید. می‌توانید در مورد احتمالات با پزشک صحبت کنید.

آماده‌سازی برای جراحی زیبایی شکم

اولین گام این است که یک جراح انتخاب کنید و برای مشاوره نزد او بروید. طی جلسۀ ملاقات، با او در مورد اهداف خود از انجام جراحی زیبایی شکم و گزینه‌های زیر صحبت کنید:
ابدامینوپلاستی کامل: جراح شکم شما را از سر استخوان لگن خاصره تا سر استخوان لگن خاصرۀ دیگر برش می‌زند و سپس پوست، بافت و عضلات را تا جایی که لازم است می‌کشد و با هم تراز می‌کند. این جراحی ناف شما را حرکت می‌دهد و ممکن است شما چند روزی نیاز به لوله‌های تخلیه در زیر پوست خود داشته باشید.
ابدامینوپلاستی مینی: ابدامینوپلاستی جزئی اغلب روی افرادی انجام می‌شود که اندوختۀ چربی آنها زیر ناف است. در طی این عمل، جراح ناف شما را حرکت نمی‌دهد و این عمل، با توجه به مورد شما، ممکن است بیش از ۲ ساعت طول نکشد.
اگر سیگار می‌کشید، پزشک از شما می‌خواهد که حداقل دو هفته قبل از عمل تا دو هفته بعد از عمل سیگار کشیدن را ترک کنید. کم کردن تعداد دفعات سیگار کشیدن کافی نیست. شما باید به طور کامل سیگار کشیدن را ترک کنید زیرا باعث بروز مشکلاتی می‌شود و روند بهبود را کند می‌کند.
سعی نکنید قبل از عمل رژیم سخت بگیرید. وعده‌های غذایی کامل و متعادل بخورید. رژیم غذایی سالم به شما کمک می‌کند تا بهتر خوب شوید.
در مورد هر چیزی که مصرف می‌کنید، مثل داروهای تجویزی، داروهای گیاهی و دیگر مکمل‌ها، با پزشک صحبت کنید. جراح ممکن است به شما بگوید که مصرف داروی خاصی را مدتی قبل و بعد از جراحی قطع کنید.
قبل از جراحی خانه را تجهیز کنید. ممکن است شما به وسایل زیر نیاز داشته باشید:
• کیسۀ یخ
• لباس شل و راحتی که به راحتی در بیاید و پوشیده شود
• وازلین
• صندلی دوش و سردوش متحرک
علاوه بر این، شما به فردی نیاز دارید که شما را بعد از جراحی به منزل برساند و به جای شما رانندگی کند. اگر تنها زندگی می‌کنید، بهتر است کسی را پیدا کنید که حداقل شب اول را در کنار شما بماند. برای این کار برنامه‌ریزی کنید.
روش انجام جراحی زیبایی شکم
این جراحی می‌تواند از یک تا ۵ ساعت طول بکشد. ممکن است، بر حسب نحوۀ جراحی شما، نیاز باشد یک شب در بیمارستان بستری شوید. شاید نیاز به بیهوشی عمومی داشته باشید و در طی عمل به خواب روید.

مشکلات احتمالی

تا چند روز بعد از جراحی ممکن است درد و تورم داشته باشید. پزشک داروی مسکن تجویز می‌کند و به شما می‌گوید که چگونه درد را تسکین دهید. ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها درد داشته باشید.
شاید هم در طول دورۀ بهبود بی‌حسی، کبودی و خستگی را تجربه کنید.
این جراحی هم مانند هر جراحی دیگر خطراتی به دنبال دارد. با اینکه این خطرات نادر هستند اما احتمال عفونت یا خونریزی در زیر گوشت آویزان یا لختۀ خون وجود دارد. اگر مشکلاتی مانند گردش خون ضعیف، دیابت یا بیماری‌های قلبی، ریوی یا کبدی دارید، بیشتر احتمال چنین مشکلاتی وجود دارد.
ممکن است بهبود کافی را تجربه نکنید که همین می‌تواند منجر به اثر زخم مشخص یا از بین رفتن پوست شود. اگر بهبود به خوبی صورت نگیرد، شاید نیاز به جراحی دومی نیز باشد.
جراحی زیبایی شکم اثر زخم را به دنبال دارد. با اینکه ممکن است کمی محو شود اما هیچ وقت ناپدید نمی‌شود. جراح به شما کرم‌ها یا پمادهای خاصی می‌دهد تا بعد از بهبود کامل برای کم کردن جای زخم مفید باشد.

مراقبت‌های بعد از عمل جراحی

چه جراحی زیبایی شکم شما جزئی و چه کامل باشد، جای عمل بخیه زده و باندپیچی می‌شود. پیروی از دستورالعمل‌های جراح در مورد روش مراقبت از بانداژ در روزهای پس از عمل اهمیت دارد. بانداژی که استفاده می‌شود باندی محکم و کشسان است که بهبود صحیح را افزایش می‌دهد. جراح، برای کاهش درد، شما را راهنمایی می‌کند که بهترین حالت هنگام نشستن و دراز کشیدن چیست.
باید تا ۶ هفته بعد از عمل از فعالیت‌های شدید بپرهیزید. ممکن است نیاز باشد تا یک ماه بعد از جراحی دست از کار بکشید تا به خوبی بهبود پیدا کنید. پزشک به شما توصیه می‌کند که چه کارهایی باید انجام دهید و چه کارهایی نباید انجام دهید.
بازگشت به زندگی عادی
عموماً بیشتر افراد ظاهری که بعد از عمل پیدا می‌کنند را دوست دارند. گرچه این حس کمی زمان می‌برد. ممکن است ماه‌ها پس از عمل جراحی احساس طبیعی خود را نداشته باشید.
رژیم و ورزش به شما کمک می‌کند تا نتیجه را حفظ کنید.

پوشش بیمه

معمولاً شرکت‌های بیمه جراحی زیبایی که بدون دلیل پزشکی انجام شده است را پوشش نمی‌دهند؛ مگر اینکه فتق در طی عمل درمان شده باشد.
قبل از اینکه تصمیم به جراحی زیبایی شکم بگیرید، با شرکت بیمه تماس بگیرید تا در مورد چیزهایی که شامل بیمه می‌شود و چیزهایی که نمی‌شود خوب روشن شوید. اگر فکر می‌کنید برای دلایل پزشکی باید این جراحی را انجام دهید، جراح می‌تواند با نوشتن نامه شرکت بیمه را در جریان بگذارد.
Write a comment:

*

Your email address will not be published.


تمامی حقوق برای این وبسایت محفوظ است. طراحی سایت : سوشا