Open/Close Menu
وب سایت رسمی دکتر منوچهر امامی متخصص جراحی زیبایی صورت،جراحی شکم،جراحی و پروتز سینه،جراحی پستان،جراحی بیماری های گوارشی،کوچک و بزرگ کردن سینه مردان و زنان و بسیاری دیگر
جستجو
جراحی پستان , جراحی زیبایی سینه, جراحی سینه, زیبایی سینه جراحی زیبایی، جراحی پلاستیک، تناسب اندام، جراحی زیبایی بینی، لیزر لیپوفیز، جراحی زیبایی شکم، جراحی زیبایی سینه، جراحی زیبایی مردان، پروتز سینه,جراحی زیبایی, جراحی, زیبایی, متخصص جراحی, دکتر جراحی زیبایی, دکتر جراحی, عمل زیبایی, جراحی بینی, پروتز, پستان, جراحی پستان , جراحی زیبایی سینه, جراحی سینه, زیبایی سینه,جراحی سینه,جراحی پستان,بزرگ کردن سینه,صورت,جراحی صورت,جراحی پلاستیک, کوچک کردن سینه,بالا کشیدن,سینه,پروتز سینه
آیا شما کاندید مناسبی برای عمل جراحی زیبایی هستید؟
بسیاری از افراد برای اینکه نسبت به خود و اندام خود احساس خوبی داشته باشند خود را به تیغ عمل‌های جراحی زیبایی می‌سپارند. اما آیا این اعمال کاری که آنها می‌خواهند را برایشان می‌کنند؟

بسیاری از افراد برای اینکه نسبت به خود و اندام خود احساس خوبی داشته باشند خود را به تیغ عمل‌های جراحی زیبایی می‌سپارند. اما آیا این اعمال کاری که آنها می‌خواهند را برایشان می‌کنند؟ مطالعات نشان می‌دهند که عموم مردم از نتایج انجام این جراحی‌ها رضایت دارند و از افزایش اعتماد به نفس اجتماعی، عزت نفس و بهبود کیفیت زندگی خود احساس خشنودی می‌کنند.
با این وجود، اعمال جراحی زیبایی برای هر کسی مناسب نیست. اگر قصد دارید تحت یکی از این جراحی‌ها قرار بگیرید، ابتدا این سؤالات را از خودتان بپرسید:

۱- چرا به عمل جراحی زیبایی فکر می کنید؟
سالم‌ترین دلیل برای انجام عمل جراحی زیبایی بهبود تصویر و احساسی است که فرد از خود و دربارۀ خود دارد. افرادی که تصویر بهتر و قوی‌تری از خود دارند، اغلب اعتماد به نفسشان بالاتر است، در حرفه و موقعیت اجتماعی‌شان موفق‌ترند و راحت‌تر با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند.

۲- هدف شما از جراحی زیبایی، راضی نگهداشتن خودتان است یا دیگران؟
ابتدا مطمئن شوید که فقط به خاطر خودتان است که می‌خواهید جراحی زیبایی انجام دهید. در غیر این صورت، اگر برای خوشایند دیگران این کار را انجام می دهید، به احتمال زیاد مأیوس خواهید شد.

۳- آیا انتظارات شما از این عمل جراحی واقع‌بینانه است؟
داشتن توقعات واقع‌بینانه را می‌توان مهمترین عامل در دستیابی به نتیجۀ مطلوب و موفقیت‌آمیز از یک جراحی زیبایی به شمار آورد. جراحی زیبایی به طرز چشمگیری ظاهر شما را تغییر خواهد داد، با این حال محدودیت‌هایی دارد. صریح و بی پرده درباره اهدافتان از این عمل با پزشک جراح خود صحبت کرده و به نظرات او در مورد منطقی و معقولانه بودن این اهداف توجه کنید.

۴- آیا از نظر روحی و عاطفی برای جراحی آماده‌اید؟
انجام عمل جراحی زیبایی گاهی اوقات ممکن است مناسب نباشد. به عنوان مثال، وقتی با مسائلی از قبیل یک بحران یا تحولی مانند طلاق، مرگ همسر یا از دست دادن شغل روبه‌رو می شویم. علاوه بر این، جراحان معمولاً به انجام جراحی زیبایی روی افرادی که به افسردگی یا بیماری‌های روانی مبتلا هستند، وسواس دارند یا ایجاد رضایتمندی در آنها غیر ممکن است، تمایلی ندارند.

۵- آیا برای جراحی زیبایی وقت مناسبی است؟
حتی اگر از نظر روحی و روانی هم آمادگی انجام این قبیل جراحی‌ها را داشته باشید، ممکن است در یک زمان خاص به دلایل مختلف این جراحی را به تعویق بیندازید. برای جراحی بهتر است زمانی را انتخاب کنید که آرامش دارید و زمانی را برای بهبود در اختیار داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است دوره بهبود و نقاهت شما بیشتر طول بکشد و سخت‌تر باشد.

۶- چطور با تغییر ایجاد‌شده در بدن خود کنار خواهید آمد؟
ممکن است کمی طول بکشد تا به تصویر جدید بدن خود عادت کنید. این مسئله مخصوصاً در مورد جراحی‌هایی که تحول چشمگیری در چهرۀ فرد ایجاد می‌کنند (مثل جراحی زیبایی بینی) صدق می‌کند. عادت کردن به تغییرات ایجاد‌شده پس از اعمال زیبایی، مانند بوتاکس یا تزریقات مختلف از بین برنده چین و چروک، که نیازی به جراحی ندارند، معمولاً آسان‌تر است.

۷- آیا آمادگی مواجه شدن با نتایج غیرمنتظره را دارید؟
جراحان زیبایی، درست مثل سایر جراح ها، نمی‌توانند نتایج کار را تضمین کنید. به ندرت ممکن است نتایج غیرمترقبه پیش بیاید که در صورت وقوع هم بیمار و هم جراح را نگران و مضطرب خواهد کرد. بنابراین، در مورد جراحی‌های زیبایی باید بدترین حالات و اینکه می‌خواهید خطر آن را بپذیرید یا نه را در نظر داشته باشید. همچنین، باید بدانید که اگر نتیجه خوب از آب درنیاید، زمان، شکیبایی و اعتماد متقابل میان شما و پزشک جراحتان را می طلبد و او باید برای رفع مشکل تلاش کند.

۸- آیا حمایت می‌شوید؟
اینکه کسی را در کنار خود داشته باشید که در طول دوره بهبود و نقاهت شما را از نظر فیزیکی و روحی حمایت کند اهمیت دارد. این را بدانید که طی دوران بهبود ممکن است گاهی اوقات احساس افسردگی داشته باشید. منتظر نظرات مختلف از سوی دوستان، یا برخی اعضای خانواده، که ممکن است از تصمیمی که برای تغییر ظاهرتان گرفته‌اید استقبالی نکنند، باشید. به کسی که برای حمایت از شما حاضر است فکر کنید و به کمک کسانی که از تصمیم شما انتقاد می‌کنند تکیه نکنید.

۹- آیا می‌توانید هزینۀ جراحی زیبایی را بپردازید؟
بیمۀ درمانی معمولاً هزینۀ جراحی زیبایی را نمی‌پردازد. حتماً از همۀ هزینه‌ها، گزینه‌های نحوۀ پرداخت، پولی که باید بپردازید و چیزی که به نفع شماست اطلاع داشته باشید.

Write a comment:

*

Your email address will not be published.


تمامی حقوق برای این وبسایت محفوظ است. طراحی سایت : سوشا